מאמרים

בעלי מקצוע - חלק שני


מטפלים כגון מטפלי יוגה, מדיטציה, יוגה צחוק וכדומה, אמנם אינם נחשפים לתכנים מילוליים אישיים, אך הם בהחלט מודעים להתנהגויות פרטיות. הגוף מגיב בטיפולים לעתים יותר מאשר בטיפול מילולי כגון פסיכולוג. הגוף שלנו יכול לחשוף הרבה מידע על מי אנחנו ומה אנחנו רוצים, איפה היינו ולאן נלך. החיסיון הרפואי ושמירת המידע חלה גם על טיפולים מן הסוגים הללו.
במקרים בהם בעלי מקצוע אינם שומרים על חסינות המידע ישנן תביעות מיוחדות ושיטות לטפל באותם מתחזים. אנו ממליצים לכל אדם שרוצה ללכת למטפל, לחקור עליו מעט מפי בני אדם אחרים, או לנסות לגלות אם הוא אכן מטפל עם כוונות טובות ולא רמאי. לרוב המטפלים הטובים נוצרים קשרים שמחזקים את העובדה כי אכן הם טובים. לא מדובר רק בשם מקצועי מפורסם, אלא במעגל שסובב אותם שיכול לאשש את העובדה כי הם מקצועיים וטהורי כוונות.
בעלי מקצוע טובים יכולים לגרום לכם לחוש בנוח אך כאן לא מסתכם עניין מתיחת פנים. כיצד יודעים איזה מטפל או סוג טיפול טוב לכם? ראשית נותנים ניסיון פעם ראשונה כדי לגלות את איכות המטפל ואת גישתו כלפיכם. אם יש כימיה ותחושת הבטן מאשרת לכם להמשיך, המשיכו לפגישה השניה. אם לא, אל תחזרו. נסו להגיע לפגישות בראש פתוח אך אל תסמכו על המטפל כבר מן הפעם הראשונה אלא תנו לתהליך לעשות את שלו.

חזרה לחלק ראשון